O nás

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je nezisková nevládní organizace založená v roce 2007 s cílem informovat a vzdělávat děti, jejich rodiče, pečovatele, prarodiče, učitele, sociální pracovníky, odborníky pro práci s mládeží a zainteresovanou veřejnost o bezpečném užívání internetu a online technologií. Sdružení podporuje výzkum a studium problematiky bezpečnějšího internetu, vytváří knihovnu výukových a metodických dokumentů, které se vztahují k problematice bezpečnější online komunikace, a přehled osvědčených postupů v dané oblasti.

V rámci mezinárodní aktivity e-Safety Network Cz realizuje NCBI projekt Czech Safer Internet Centre, který sestává z odborného osvětového pracoviště, linky pomoci a horké linky.

Pro dosažení svých cílů NCBI využívá dotační programy a projekty. Nejvýznamnějšími z nich jsou evropský program CEF TELECOM a národní programy prevence, realizované formou odborného partnerství ve spolupráci s kraji ČR (např. Praha-bezpečně online, Kraje pro bezpečný internet, aj.).

NCBI je členem mezinárodní sítě osvětových center bezpečnějšího internetu INSAFE a celosvětové sítě horkých linek INHOPE. Na národní úrovni spolupracuje s centrálními orgány veřejné správy (MVČR, MŠMT, MPSV, NBÚ), Policií ČR, významnými IT společnostmi (Microsoft, UPC, Google), akademickými pracovišti (MUNI v Brně, Policejní Akademie v Praze, ZÚ v Praze) a neziskovými organizacemi (AFCEA, APIC, CZ.NIC, ICT Unie, JŠI, SKIP, SPIR, aj.).

Kontaktujte nás

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva

  This is a unique website which will require a more modern browser to work!

  Please upgrade today!